אודות

סבתא יהודית?
יהודית דיין הייתה ממקימי גן הירק בקיבוץ עין השופט ודמות מעוררת השראה עבור רבים. אהבתה לטבע, לאדמה ולעבודה בה, חלחלה מטה ועברה גם לעמיר, נכדה. משעולי החיים הפגישו בין עמיר וגל ליצירת שיתוף פעולה בהקמת גן ירק אורגני.

חקלאות?
מלאכת גידול ירקות אורגניים היא עבורנו עניין של בחירה וזכות. אנו מגיעים מתחומים שונים ומגוונים אך המאחד הברור הוא, הרצון לעסוק בתחום שיש בו קירבה לאדמה, שיש בו עשייה משמעותית לאדם ולסביבה ורצון משותף ליהנות מהדרך תוך ניסיון לצמוח ולגדול יחד איתה. יחד עם הדרך. בעיני רוחנו אנו רואים שדה שמקרב בין האדם, המקום והתרבות. מוקד שבו גדלים ירקות אורגניים בשכנות אחת עם עשייה יצירתית ועשייה תרבותית מגוונת. המושג 'צמיחה' אומץ לתיאור מכלולי חיים רחבים ומגוונים. אנו נשאף שהוא ישמש לא רק לתיאור השתילים בערוגות, אלא, למגוון הפעילויות בשדה.

למה אורגני?
הפשטות, הראשוניות, הטבעיות, הבריאות והסביבה, הם חלק מהעקרונות שקרובים לליבנו וקשורים לחקלאות אורגנית. אין לנו יומרות לתקן את העולם, יש לנו רצון לעשות טוב יותר בסביבתנו. אנו נמנעים משימוש בריסוסים כל שהם, גם לא כאלה המותרים על פי החוק בחקלאות אורגנית. מסיבה זו אנו מקפידים על מגוון רחב של גידולים בו זמנית. ריבוי הגידולים מזמין לשדה מגוון של בעלי חיים שיוצרים איזון ביולוגי טבעי שאינו מאפשר התרחבות חסרת פרופורציות של אוכלוסיית מזיקים מסוימת. כמו כן אנחנו מבקשים לשמור על האדמה. לעבד אותה ולא לאבדה. כלומר, שמירה על פוריות הקרקע היא ערך יסוד מבחינתנו וכפועל יוצא מכך אנו שומרים על מחזור זרעים ומעניקים זמן מנוחה, התחדשות והעשרה כל פעם לחלקה אחרת. עקרונות אלו יחד עם משטר זבל ירוק (גידול שמעשיר בחנקן ומטייב את הקרקע) מאפשרים להימנע מדישון מלאכותי וכימי ומונעים את הידלדלות המשאבים החשובים באדמה.

עבודה עברית?
בשדה הצנוע שלנו לא תראו תאילנדים, פועלים מהשטחים או עובדים זרים אחרים. אנחנו הפועלים. אנחנו מאמינים בכוח מקומי ומשתדלים לבצע את מלא המשימות החקלאיות והאחרות במו ידינו. מלבד הרעיון הערכי יש במגמה זו גם רצון להוזלת המחיר הסופי לצרכן. מאוד נשמח למכור את מרכולתנו במחיר הזול ביותר שנוכל להציע מתוך השקפה שמזון אורגני צריך להיות זמין לכל דורש.

נשמח לראותכם!

סגור לתגובות.